21 lipca ukaże się moja kolejna książka: POD DWIEMA KOSAMI czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana. 

Powieść jest pamiętnikiem głównego bohatera, rozliczeniem się z życia w obliczu spodziewanej śmierci. Pisana jest językiem okraszonym gwarowymi naleciałościami, pozwalającym lepiej oddać rys mentalny występujących w niej osób.

Marian jest postacią tragikomiczną. Już od dzieciństwa tkwią w nim głęboko zakorzenione kompleksy:  ojciec-pijak,  poczciwa, ale niezbyt przedsiębiorcza matka i doświadczana na co dzień bieda  -  stają się motorem napędowym wszelkich jego działań.  Jeszcze jako mały chłopiec Marian poprzysiągł sobie, że w przyszłości zostanie ważnym, szanowanym i podziwianym obywatelem.  Realizuje swoje cele bardzo konsekwentnie: żeni się z najładniejszą, najposażniejszą i najlepiej wykształconą panną we wsi,  płodzi upragnionego syna, staje się właścicielem pierwszego we wsi samochodu.   Mimo to Marianowi ciągle towarzyszy jakiś niedosyt, coś mu doskwiera,  dręczy i nie daje spokoju…

Dlaczego Marian żyje w poczuciu wiecznej krzywdy? Czyżby  Opatrzność rzeczywiście zawzięła się na niego, zsyłając mu nieustające krzyże?

Jestem przekonana, iż po lekturze mojej książki okaże się, że Mariana znamy niemal wszyscy - dla jednych jest on sąsiadem, dla innych kolegą z pracy, przełożonym,  bliższym lub dalszym krewnym. Bo Marian ma wiele imion. Bywa w różnym wieku. Posiada też obie płcie.