Moja najnowsza powieść z cyklu Siedem Grzechów Głównych (zazdrość) jest już u wydawcy :) Będzie nosiła tytuł "Jesteś tylko dla mnie". Akcja, jak we wszystkich poprzednich umieszczona została na gruncie rodziny, gdzie powodem wszelkich dramatów jest jeden z  grzechów. Bohaterowie kolejnych części są za każdym razem inni, wątki nie łączą się w całość, można je więc czytać w dowolnej kolejności.

   Celem podjęcia  przeze mnie takiej tematyki nie była chęć moralizowania, pouczania, czy piętnowania. Chciałam przedstawić czytelnikom kilka historii, w których kolejne grzechy są dla ich bohaterów sposobem na życie, wytyczną  postępowania, czy wręcz swego rodzaju "idee fix", potrafiącą uczynić koszmar z życia własnego i swoich bliskich. 

    Przy okazji pisania tych powieści zrozumiałam, skąd taka nazwa: grzechy główne. Analizując je po kolei spostrzegłam, że każdemu z nich towarzyszy wiele innych przywar, jak egoizm, brak krytycyzmu, oszustwa, zakłamanie, okrucieństwo, bezwględność, a nawet zwykła głupota. Są one jak satelity krążące wokół głównego źródła zła. Zła zazwyczaj nieuświadomionego, często przybierającego formę wyższych idei, realizowanych przez moich bohaterów z ogromną determinacją i samozaparciem.

    Mimo dość mrocznego tytułu całej serii nie są to opowieści w rodzaju thrillerów, każdą z nich starałam się snuć z pewną dozą dystansu do opisywanej rzeczywistości, nie unikałam zabawnych wątków, nie mogłam się oprzeć przed wprowadzeniem tu i ówdzie komicznych postaci, ot, tak jak w życiu - nawet w najbardziej ponurych ludzkich losach zdarzają się chwile wywołujące uśmiech, a w tych najbardziej sielankowych jest również czas i miejsce na łzy.

     Serdecznie zapraszam do lektury pierwszych trzech, już wydanych części ("Zła miłość", "Futra, perły i łzy jak piołun gorzkie", "Nieświęta rodzina") i śledzenia kolejnych. Już niedługo ukaże się "Jesteś tylko dla mnie", a jesienią następna :)