FESTIWAL LITERATURY KOBIECEJ PIÓRO I PAZUR

     „Co roku w Siedlcach odbywa się wyjątkowe spotkanie pisarek i czytelników. Festiwal Literatury Kobiecej "Pióro i Pazur" udowadnia, że dobra literatura kobieca zasługuje na recenzje, uznanie i nagrody literackie. Festiwal pomaga wyłuskać prawdziwe perełki i promować je. Pozwala dostrzec wartościową literaturę, ciekawe debiuty i niebanalne autorki. Festiwal Literatury Kobiecej to święto czytelniczek, które sięgają po książki poprawiające im nastrój, wywołujące emocje i poruszające serca. Bo taka właśnie jest literatura kobieca!”

ZACNE JURY FESTIWALU:

dr Bernadetta Darska - dr literaturoznawstwa UWM - jej blog o książkach należy do najbardziej poczytnych i opiniotwórczych, bywa krytykiem surowym, ale obiektywnym

Teresa Drozda (Radiowa TRÓJKA i RdC) - prowadzi audycje poświęcone książkom, koncentrując się nie tylko na dziełach znanych: jest swoistym odkrywcą autorów

Anna Luboń (ELLE) - szef działu kultury ELLE

Grażyna Musiałek (POLITYKA) - jest redaktorem wydań odpowiedzialnym za dodatki i wydawnictwa specjalne

Katarzyna Czajka (POLITYKA)

     Taką informację o festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie tejże imprezy. W tym roku będę miała przyjemność wziąć w niej udział po raz drugi – po sukcesie „...Żywotnego Mariana” (nagrodzonego w 2012 roku nagrodą główną w kategorii PAZUR), moja kolejna powieść – „Wszystkie życia Heleny P.” została nominowana podwójnie: do nagrody głównej oraz do nagrody czytelniczek.

    Jadę zatem za tydzień - 26, 27 września - z moim prywatnym Menago na siedleckie czerwone dywany by  pobyć w towarzystwie innych pisarek, pobiesiadować w literackiej atmosferze, obejrzeć sobie mojego nowego wydawcę, którego tymczasem znam tylko z głosu. Właściwie nie wiem, czy nie urągałoby mojej przyzwoitości, gdyby mi się marzył kolejny PAZUR – tak czy inaczej, jeśli ktoś ma życzenie, proszę o pozytywny chuch w stronę pięknego miasta Siedlce : - )